Oszczędne jeżdżenie

Alicja

To, że benzyna w naszym kraju jest zdecydowanie za droga, wiedzą nie tylko kierowcy. Jednak to właśnie kierowcy mogą sprawić, że na stacje będą wjeżdżać nieco rzadziej. Pierwszą radą jaką można wprowadzić to wykorzystanie tania wypożyczalnia samochodów kępno. Wystarczy nauczyć się kilku trików, które pozwolą na zauważalnie mniejsze zużycie paliwa. Dzięki temu każdy z nas może zyskać kilka złotych w portfelu a jednocześnie zadbać o to, by powietrze było czystsze i zdrowsze.

Dobrym przykładem nawyku, który warto sobie wyrobić jest tzw. hamowanie silnikiem. Niektórzy, zwłaszcza młodzi kierowcy, podjeżdżają do skrzyżowania lub kolejki samochodów trzymając nogę na gazie i hamują dopiero, gdy znajdują się w odległości kilkunastu metrów. Tymczasem znacznie rozsądniej jest spuścić nogę z gazu od razu, gdy zobaczymy czerwone światło lub korek. Samochód siłą pędu i tak przejedzie nawet sto i więcej metrów, jednocześnie spalając dużo mniej drogiego i nieprzyjaznego dla środowiska paliwa.

 

www.spotkaniakardiologiczne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Człowiek też zwierzę

Ochrona środowiska jest bardzo ważnym zagadnieniem przede wszystkim dlatego, że jako najsilniejszy gatunek na ziemi czujemy się zobowiązani do dbania o słabsze istoty, a także o stan nieożywionej przyrody. Równie istotne, a może nawet najważniejsze, jest to, że chroniąc przyrodę dbamy o samych siebie. Jeśli dziś postaramy się o to, […]