Eko w dobrym tonie

Alicja

Tak jakoś przewrotnie ukształtowała się nasza kultura, że czasem lepiej postrzegani są ci, którzy potrafią sprawnie oszukiwać i podejmować wątpliwe z moralnego punktu widzenia decyzje, niż osoby w stu procentach uczciwe i godne zaufania. Na szczęście taki stan rzeczy nie dotyczy zachowań ekologicznych. Wręcz przeciwnie, bycie „eko” stało się postawą modną i nowoczesną. Oznacza to, że nie musimy się wstydzić dbałości o środowisko i segregować śmieci w tajemnicy przed znajomymi. Wskazane jest nawet, by często i wprost podkreślać własną troskę o przyrodę. W ten sposób z pewnością zaimponujemy części przyjaciół, a być może też skłonimy kolejne osoby do przyjęcia podobnej jak my postawy.

Z drugiej strony warto pamiętać, że ekologia to przede wszystkim działanie, więc przesadne emanowanie ideologicznymi hasłami nie jest godne pochwały, gdy nie idzie w parze z tym, jak podchodzimy na co dzień do kwestii segregacji śmieci, recyclingu czy oszczędzania wody i prądu. Jeśli jednak podejmujemy tego typu działania, dobrym pomysłem jest chwalenie się nimi jak najgłośniej i szerzenie postulatów ekologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Oszczędne jeżdżenie

To, że benzyna w naszym kraju jest zdecydowanie za droga, wiedzą nie tylko kierowcy. Jednak to właśnie kierowcy mogą sprawić, że na stacje będą wjeżdżać nieco rzadziej. Pierwszą radą jaką można wprowadzić to wykorzystanie tania wypożyczalnia samochodów kępno. Wystarczy nauczyć się kilku trików, które pozwolą na zauważalnie mniejsze zużycie paliwa. […]